Všeobecné bezpečnostní zásady

Veškeré stromky a dekorace jsou určeny pouze pro vnitřní použití.

Jednotlivé větve umělého vánočního stromku jsou vyrobeny z ocelového žíhaného drátu a PVC popřípadě PE materiálu. Při manipulaci (montáž a demontáž) se stromkem je potřeba zvýšené opatrnosti na poškrábání o ocelový drát - doporučujeme použít ochranné rukavice (nejsou součásti balení).

Montáž a demontáž stromku není určeno pro děti.

Stromek nevystavujte otevřenému ohni, jako jsou svíčky nebo prskavky.

Jak se měří výška a šířka umělého stromku.

Výška stromku

Výška je uvedena včetně stojanu, t.j. od podlahy na konec špičky stromku.

Šířka stromku

Jedná se o maximální průměr stromku v jeho spodní části. Tuto šířku lze vhodným tvarováním větviček zmenšit.

 

Návod na montáž stromku

Stojan obsahuje tři nebo čtyři nohy, které zasuňte do kulatého plastového středu.

V případě, že se stromek skládá z více částí (nad 180 cm) nejdříve postavte spodní část stromku se stojanem na rovnou plochu a následně do ní zasuňte horní část/částí.

Větve jsou pevně spojeny s kmínkem a tvarují se ohýbáním. Vytvarujte větvičky podle potřeby. Je vhodné tvarovat odspodu. Na vyšší patro přejděte až ve chvíli, kdy je nižší patro vytvarováno dle vašich představ. Stromek bude vypadat tak hezky, jak dalece si dáte záležet na tvarování jednotlivých větviček.

U zdobených stromků (například zlatý brokát) je běžné, že balení může obsahovat nadbytečné zdobení z výrobního procesu. Toto není na závadu a tyto stromky doporučujeme vybalovat venku nebo na místech kde nadbytečné zdobení půjde lehce odstranit.

Doporučujeme si přečíst nejčastější chyby při sestavování stromků, které máme sepsány zde: https://www.umele-vanocni-stromky.cz/chyby-sestavovani/

Pokyny k údržbě a skladování

Dbejte zvýšené péči při čištění. Čistěte pouze vlhkým hadříkem. Skladujte stromek v suchém prostředí a nevystavujte jej vysokým teplotám, jelikož může dojít k deformaci umělého jehličí. Bílé stromky doporučujeme skladovat v kartonové krabici - dlouhodbé působení UV záření může změnit odstín bílé barvy.

E-shop s dětskými hračkami

Provozovatel webu, NOL Shops, s.r.o., se sídlem Konská 197, Třinec, 739 61, IČ: 05046840, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím