Časté chyby při sestavování stromků

Zde uvedené fotografie jsou fotografie zákazníků, kteří reklamovali vzhled stromečků. Následně dle pokynu stromečky sestavili správně, reklamaci stromečku odvolali a dovolili nám poskytnout fotodokumentaci pro časté chyby, které vznikají při sestavování stromků.

Pokud si tak nebudete vědět rady, klidně nám zavolejte, poradíme Vám :)

Stromek nevypadá hezky kónicky jak na obrázku.

 

Na obrázku je tentýž stromek, vlevo je špatně rozložen vpravo je rozložen správně.

Nejčastější chyba která vzniká zejména u malých stromků (70, 100, 120 cm) je ve špatném ohnutí větví.

Spodní větve ohněte úplně od kmene. Pořádně chyťte za větev a ohněte ji celou, není ohnutá od kmínku, ale pouze od úvazku. Nebojte se a pořádně ohněte celou větev. Jinak řečeno v místě úvazku koncových větví pořádně na větev zatlačte dolů. U nových stromků jde první ohnutí ztuha, takže se nebojte na větev zatlačit.

Horní část stromku není kónická a je vidět přechod mezi horní a spodní části.

Na obrázku je pokaždé ten samý stromek. Vlevo jsou vidět šaptně ohnuté větve, na prostředním a pravém obrázku je vudět jak má stromek vypadat.

Horní část stromku není rozložena správně, viz chyba výše. Je potřeba u horní části větve ohýbat opět od kmínku, v místě úvazku koncových větví pořádně na větev zatlačte dolů. Pokud jsou větve ohnuty správně nemůže být vidět přechod mezi sponí a horní části stromku.

Všeobecné rady

1. Vždy začínejte stromek modelovat odspodu. Pořádně větve od kmínku ohněte do vodorovné polohy. Nebojte se toho nic neulomíte, nic nepoškodíte. Zejména u nového stromky jdou kratší větve více ztuha, nebojte se a přitlačte.

2. Až budete mít hezky ohnuté spodní patro můžete pokračovat do vyššího patra.

3. Až se dostanete do vyšších pater, kde jsou větve kratší, tady dávejte pozor, abyste ohnuli větev celou u kmene, ne jen částečně od úvazku. Pokud ji neohnete správně celou, nebude symetrie stromku správná a vyjde Vám paskvil viz foto výše.

4. Až bude stromek rozložen celý, pak je potřeba si pohrát a větve ohnout tak, aby se zakryly případné mezery ve stromku.

E-shop s dětskými hračkami

Provozovatel webu, NOL Shops, s.r.o., se sídlem Konská 197, Třinec, 739 61, IČ: 05046840, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím